به پورتال اداره کل دامپزشکی استان گلستان خوش آمدید
 


چاپ
ارسال به دوست

طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی در گلستان اجرایی می شود

مدیر کل دامپزشکی استان: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی از 25 اسفند 97ماه لغایت 17 فروردین 98 در سطح استان آغاز می شود

دکتر غلامرضا محرابی هدف از اجرای این طرح را ارتقاء سطح بهداشتی، تضمین سلامت و امنیت غذایی و فرآورده‌های خام دامی و رفاه حال مسافران و شهروندان عنوان کرد  و گفت: این طرح در قالب 31 اکیپ و 912 نفر روز تا پایان تعطیلات نوروز در استان اجرا می گردد

محرابی تصریح کرد: این اکیپ‌ها در سه حوزه نظارتی، بازرسی و قرنطینه‌ای در قالب طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی فعالیت می‌کنند.

محرابی افزود: از مجموع 31 اکیپ فوق، 16 اکیپ با تعداد 24 نفر، روزانه در بخش نظارتی و در بخش قرنطینه ای 15 اکیپ با تعداد 18 نفر ، در تعطیلات نوروزی به منظور تضمین سلامت و امنیت غذایی و فرآورده‌های دامی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی در مراکز توزیع و عرضه (قصابی‌ها، فروشندگان گوشت مرغ بسته‌بندی شده، رستوران‌ها، غذاخوری‌ها و سایر اماکن توزیع مواد غذایی) اجرا می‌شود.

محرابی با بیان اینکه ستاد اجرایی این طرح در این اداره کل و شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌ها مستقر است، از مسافران و شهروندان خواست هرگونه تخلف بهداشتی را از طریق شماره تماس 1512 و یا شماره 32420960 به نزدیک‌ترین اداره دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.

وی کشتار دام در مکانهای غیر بهداشتی و تفرجگاه‌ها، فروش گوشت قرمز فاقد مهر بازرسی دامپزشکی، فروش لاشه مرغ غیر بسته‌بندی ، حمل غیرمجاز گوشت در خودروهای غیرمجاز و فاقد یخچال، فروش انواع گوشت و فرآورده‌های خام دامی دارای ویژگی‌های نامطلوب و غیر بهداشتی، فروش ماهی در مکان های غیر بهداشتی و کنار جاده ها را مصادیق تخلفات بهداشتی ذکر کرد.

  • کد خبر: ٧٥٥٧/
  • ٠٩:٥٢ - 1397/12/22/
  • تعداد بازدید: 36

خروج