به پورتال اداره کل دامپزشکی استان گلستان خوش آمدید
 


چاپ
ارسال به دوست

آغاز طرح واکسیناسیون رایگان دامی علیه بیماری لمپی اسکین در گلستان

مدیر کل دامپزشکی استان گلستان: طرح واکسیناسیون دام سنگین بر علیه بیماری لمپی اسکین از 25 دی ماه سال جاری در استان گلستان در حال اجرا می باشد.

 دکتر غلامرضا محرابی اظهار داشت : هدف از اجرای این طرح ایمن سازی جمعیت دام های سنگین شهرستان علیه بیماری لمپی اسکین است.  وی افزود: پیش بینی می شود در این طرح بیش 100 هزار راس دام سنگین به صورت رایگان علیه این بیماری در استان واکسینه شود.
 مدیر کل دامپزشکی استان گلستان با اشاره به اینکه لمپی اسکین یک بیماری ویروسی با ابتلای بالا است ادامه داد: این بیماری در دام ها موجب کاهش تولید شیر، سقط، ناباروری، کاهش کیفیت پوست و آسیب پوستی در دام های سنگین می شود که از طریق گزش حشرات منتقل می شود.

 وی با بیان اینکه این بیماری از دام به انسان قابل انتقال نبوده و تهدیدی برای انسان بشمار نمی آید تصریح کرد: این بیماری به دلیل میزان واگیری بالا، تلفات، و هزینه های درمان منجر به خسارات اقتصادی شدیدی در دامداری می شود.

محرابی در پایان با اشاره به اینکه اقدامات پیشگیرانه اداره کل دامپزشکی استان در راستای اقتصاد مقاومتی و کمک به صنعت دامداری استان صورت می گیرد یادآور شد: لازم است دامداران برای پیشگیری و کنترل بهتر بیماری، نسبت به رعایت دقیق اصول بهداشتی و امنیت زیستی در واحد خود و نیز همکاری لازم را با اکیپ های دامپزشکی را داشته باشند.

  • کد خبر: ٥١٧٣/
  • ١٣:٠٦ - 1397/11/01/
  • تعداد بازدید: 164
کلید واژه ها

خروج