به پورتال اداره کل دامپزشکی استان گلستان خوش آمدید
 


چاپ
ارسال به دوست

معاون سیاسی استانداری گلستان : مردم ومرغداران موارد مشکوک آنفلوانزای پرندگان رااطلاع دهند

مهمترین و مؤثرترین راه مقابله با بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان، ورود تیم واکنش سریع در زمان طلایی اولیه جهت کنترل و امحاء طیور است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان تأکید کردمردم و مرغداران در صورت مشاهده موارد مشکوک به آنفلوانزای پرندگان به فرمانداری‌ها و یا ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها گزارش دهند.

احسان مکتبی، در جلسه ستاد استانی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید؛ بابیان این مطلب تصریح کرد: مهمترین و مؤثرترین راه مقابله با بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان، ورود تیم واکنش سریع در زمان طلایی اولیه جهت کنترل و امحاء طیور است، بر این اساس، از مردم و بویژه مرغداران می خواهیم در صورت مشاهده موارد مشکوک به فرمانداری‌ها و یا دامپزشکی شهرستان‌ها گزارش دهند.

وی با اشاره به فرارسیدن فصل شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و با توجه به درگیری کشورهای همسایه با این بیماری و شرایط انتقال سریع آن از حیوان به انسان، بر مراقبت و پایش مستمر دستگاه‌ها ی اجرایی ذیربط و در رأس آنها فرمانداری‌های سراسر استان از تالاب‌ها، مرغداریها و محل‌های تجمع و نگهداری طیور زنده تاکید کرد.

همچنین در این جلسه معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار از اداره کل دامپزشکی استان خواست جهت موفقیت در انجام اقدامات پیشگیرانه، به‌صورت جدی از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی استفاده نماید.

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٨٨٠٣/
  • ٠٩:٥٤ - 1399/10/14/
  • تعداد بازدید: 27

خروج