به پورتال اداره کل دامپزشکی استان گلستان خوش آمدید
 


چاپ
ارسال به دوست

52 اکیپ دامپزشکی در روز عید قربان بر ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: 52 اکیپ ثابت و سیار اداره دامپزشکی گلستان در روز عید قربان بر ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند.

دکتر غلامرضا محرابی اظهار داشت: طرح ویژه عید سعید قربان در استان گلستان اجرا می‌شود و 52 اکیپ ثابت و سیار اداره دامپزشکی گلستان در این طرح فعالیت می‌کنند.

وی افزود: از 3 روز قبل از عید سعید قربان دامپزشکان و کارشناسان این اداره کل در 23 محل عرضه و خرید دام زنده در مناطق مختلف استان گلستان حضور یافته و نظارت لازم را داشته و مردم را راهنمائی می‌کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان تصریح کرد: در روز عید قربان هم از ساعت 7 صبح تا 13 در 7 کشتارگاه دام استان گلستان تیم نظارت بهداشتی دامپزشکی شامل دکتر، کارشناس، کاردان  بر بازرسی قبل ، حین و پس از کشتار دام را انجام و همچنین 16 روحانی ناظر کشتار شرعی دام ها می باشند.

محرابی افزود: در ایام عید قربان خدمات رسانی به مردم رایگان است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه مشکل با شماره پیامک 10001512 و یا شماره تلفن 1512 با دامپزشکی استان در ارتباط باشند.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: شهروندان  در این روز  ضمن خرید دام‌های قربانی خود از مراکز و میادین عرضه دام خریداری و به منظور کنترل بیماری های مشترک انسان و دام  به ویژه تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، 24 ساعت قبل از مصرف در یخچال نگهداری سپس مصرف نمایند

وی اظهار کرد: به منظور حفظ سلامت مصرف‌کنندگان ، تامین بهداشت عمومی جامعه و سلامت دام قربانی ، اداره کل دامپزشکی استان گلستان این طرح را اجرا می‌کند.

  • کد خبر: ٢٤٢٢٠٤/
  • ١١:٥٠ - 1398/05/19/
  • تعداد بازدید: 51

خروج