به پورتال اداره کل دامپزشکی استان گلستان خوش آمدید
 


چاپ
ارسال به دوست

طرح ملی واکسیناسیون طیور بومی بر علیه نیوکاسل در کشور انجام می شود

معاون بهداشتی پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور : در امر پیشگیری از بیماری نیوکاسل به زودی طرح ملی واکسیناسیون طیور بومی را با واکسن نیوکاسل مقاوم به حرارت عملیاتی می کنیم

در حال حاضر 4.6 میلیارد دز واکسن نیوکاسل در کشور مصرف می شود که با برنامه ریزیهایی در صدد پایین آآوردن میزان دوز مصرفی واکسن طیور هستیم به طوریکه واکسن نسل  3 نو ترکیب نیوکاسل را  در 12نقطه کشور آزمایش کردیم که نتایج خوبی از آن بدست آمد.

دکتر ماکنعلی گفت:در خصوص مواد غذایی با منشاء دامی به تازگی تفاهم نامه ای مشترک با وزارت بهداشت  منعقد شده است و طی آن تنها اجازه مصرف مرغ با سایز خاص به رستورانها داده خواهد شد.

وی افزود: sopسیل دربهمن ماه 1397 به کلیه استانها ابلاغ شد که با وجود سیل اخیر در کشور خوشبختانه بیماریهای مرتبط با سیل را نداشتیم که درنوع خودش بی نظیر بود . با تشکیل تیم های واکنش سریع دامپزشکی بسیار کمک کننده بود در حادثه سیل 93 تیم درکشور داریم باتجهیزات کامل وآمادگی برای کمک رسانی به کشور هستند.

معاون بهداشتی پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: عملکرد دامپزشکی استان گلستان در امر مبارزه با بماریهای میگو در سایت میگوی گمیشان مطلوب بود و البته درسال آتی برنامه کلاسیک سیستم ایمنی مخصوص سایت میگو گمیشان خواهیم داشت که با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه با سایر سایت های میگوی کشور متفاوت است.

دکتر ماکنعلی با اعلام واردات دام زنده از برخی از کشورها گفت: درمورد واردات دام زنده نیز پروتکل بهداشتی با کشور قزاقستان داریم و دام زنده را از مرز زمینی و ریلی وارد می کنیم و پس از طی مراحل قرنطینه  در کشتارگاه صنعتی استان کشتار می شود.

 

  • کد خبر: ٢٤٢١٤٧/
  • ٠٧:٣٤ - 1398/05/19/
  • تعداد بازدید: 29

خروج