• 1398/12/15 - 13:18
  • تعداد بازدید : 1824
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

قطعه‌بندی گوشت مرغ و ماهی در مراکز عرضه گلستان ممنوع شد

مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت: هرگونه قطعه‌بندی گوشت مرغ و ماهی در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح استان ممنوع شد.

دکتر غلامرضا محرابی گفت : در راستای پیشگیری و مراقبت از ابتلا به ویروس کرونا، تمامی امور مربوط به قطعه‌بندی گوشت مرغ و ماهی اعم از کبابی، تهیه شنیسل و غیره در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی ممنوع است.

وی افزود: این مراکز صرفاً مجاز به عرضه فرآورده‌های مذکور به‌صورت بسته‌بندی هستند.

مدیرکل دامپزشکی گلستان بیان کرد: در قصابی‌ها نیز با توجه به عدم استفاده از بسته‌بندی، گوشت صرفاً در حضور مشتری و با رعایت مسائل بهداشت فردی عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۴۵۰ مرکز عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: ۱۵ اکیپ دامپزشکی نظارت بر این مراکز را برعهده دارند.

محرابی همچنین گفت: به‌منظور جلوگیری از تردد مالکان و رانندگان خودروهای حمل فرآورده‌های خام دامی به ادارات دامپزشکی، مجوز حمل خودروی این رانندگان به‌صورت خودکار تا پایان اردیبهشت‌ماه ۹۹ تمدید شده است و دیگر نیازی به حضور در ادارات جهت تمدید مجوز نیست.

  • گروه خبری : اخبار اصلی,اخبار شهرستان ها,اخبار شهرستان گرگان,اخبار شهرستان گنبد کاووس,اخبار شهرستان ترکمن,اخبار شهرستان بندرگز,اخبار شهرستان کردکوی,اخبار شهرستان آق قلا,اخبار شهرستان علی آباد کتول,اخبار شهرستان رامیان,اخبار شهرستان آزادشهر,اخبار شهرستان گمیشان,اخبار شهرستان کلاله,اخبار شهرستان گالیکش,اخبار شهرستان مینودشت,اخبار شهرستان مراوه تپه,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 250088
کلمات کلیدی
لینک کوتاه