• 1403/02/10 - 10:38
  • تعداد بازدید : 144
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

برگزاری کلاس آموزشی آشنایی، پیشگیری و درمان بیماری هاری در سطح مدارس مینودشت

کلاس آموزشی با عنوان آشنایی با بیماری هاری و راه های پیشگیری از آن توسط رئیس اداره دامپزشکی درسطح مدارس روستای گوگل شهرستان مینودشت برگزار گردید.

 دکتر نقدی در این باره اظهار داشت؛ بیماری هاری یک بیماری کشنده ویروسی است که به سیستم عصبی حمله می کند، ویروس هاری در بزاق پنهان شده و معمولا توسط گازگرفتن حیوان یا انسان آلوده به فرد سالم منتقل میشود.هنگامی که علائم بیماری هاری ظاهر شوند، در اکثر موارد کشنده خواهد بود. بهبود برنامه‌ی واکسیناسیون هاری و کنترل حیوانات ولگرد در پیشگیری از این بیماری در حیوانات بخصوص حیوانات خانگی بسیار مؤثر است.

 وی افزود: بسیاری از مخاطرات و آسیب های بهداشتی در حوزه بیماری های مشترک بین انسان و دام در اثر نداشتن اطلاعات کافی در خصوص عوامل بیماریزا و همچنین راههای پیشگیری از آن اتفاق می افتد، به همین جهت برای ارتقا دانش و آگاهی عمومی مخاطبان بویژه دانش آموزان به همت کارشناسان اداره بهداشت و دامپزشکی ، کلاس آموزشی آشنایی با بیماری هاری، پیشگیری و درمان آن در سطح مدارس مینودشت برگزار گردید.

 

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار اصلی,همایش,اخبار شهرستان ها,اخبار شهرستان گرگان,اخبار شهرستان گنبد کاووس,اخبار شهرستان ترکمن,اخبار شهرستان بندرگز,اخبار شهرستان کردکوی,اخبار شهرستان آق قلا,اخبار شهرستان علی آباد کتول,اخبار شهرستان رامیان,اخبار شهرستان آزادشهر,اخبار شهرستان گمیشان,اخبار شهرستان کلاله,اخبار شهرستان گالیکش,اخبار شهرستان مینودشت,اخبار شهرستان مراوه تپه,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 318524
کلمات کلیدی
adminadmin روابط عمومی

adminadmin روابط عمومی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه