• 1403/02/03 - 14:02
  • تعداد بازدید : 183
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

آغاز طرح واکسیناسیون علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک (ppr) درشهرستان گالیکش

اجرای عملیات واکسیناسیون رایگان گوسفند و بز علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک یا ppr در واحدهای دامی با اولویت مناطق حاشیه جنگلی و حفاظت شده با پوشش حداکثری دامهای سبک اهلی آغاز شده است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان دکتر منصوری رئیس اداره دامپزشکی گالیکش اظهار داشت؛در راستای وظایف و سیاست های محوله، اجرای عملیات واکسیناسیون رایگان گوسفند و بز علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک یا ppr در واحدهای دامی با اولویت مناطق حاشیه جنگلی و حفاظت شده با پوشش حداکثری دامهای سبک اهلی آغاز شده است.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح با برنامه ریزیهای انجام شده توسط دفتر بهداشت ومبارزه با بیماریهای دامی اداره کل دامپزشکی پیش بینی واکسیناسیون ppr در سطح روستاهای شهرستان گالیکش ۴۰ هزار راس است که با استفاده از توان بخش خصوصی بصورت رایگان در قالب خرید خدمت، واکسینه می گردند .

 وی اضافه کرد: پیشگیری از بیماری خطرناک و واگیر دامی بسیار حائز اهمیت است زیرا علاوه بر تاثیر مستقیم بر حفظ و سلامت سرمایه‌های دامی نقش پررنگی در معیشت و وضعیت اقتصادی روستاییان، عشایر و دامداران دارد از این رو ابتدایی ترین و موثرترین اقدام در این زمینه انجام واکسیناسیون صحیح و به موقع است.

 

  • گروه خبری : گروه های مطالب,اخبار اصلی,همایش,اخبار شهرستان ها,اخبار شهرستان گرگان,اخبار شهرستان گنبد کاووس,اخبار شهرستان ترکمن,اخبار شهرستان بندرگز,اخبار شهرستان کردکوی,اخبار شهرستان آق قلا,اخبار شهرستان علی آباد کتول,اخبار شهرستان رامیان,اخبار شهرستان آزادشهر,اخبار شهرستان گمیشان,اخبار شهرستان کلاله,اخبار شهرستان گالیکش,اخبار شهرستان مینودشت,اخبار شهرستان مراوه تپه,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 318132
کلمات کلیدی
adminadmin روابط عمومی

adminadmin روابط عمومی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه