• 1399/10/02 - 13:34
  • تعداد بازدید : 516
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آغاز عملیات واکسیناسیون دام های نواحی پرخطر مرزی استان

استاندار گلستان:توجه به واکسیناسون دام ها، طیور و آبزیان امنیت غذایی را افزایش می دهد

استاندار گلستان با اشاره به حجم تولیدات پروتئینی استان، اظهار کرد: توجه به واکسیناسون دام ها، طیور و آبزیان موجب افزایش امنیت غذایی در سطح استان و کشور می شود.

دکتر هادی حق شناس امروز سه شنبه 2 دی در آیین آغاز عملیات واکسیناسیون دام های نواحی پرخطر مرزی استان در روستای تنگلی شهرستان گنبد کاووس ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته در حوزه حوزه واکسیناسون در دامپزشکی و مجموعه جهاد کشاورزی استان، تصریح کرد: نوار مرزی استان به دلیل تردد دام ها با استان خراسان شمالی و جمهوری ترکمنستان از اهمیت بالایی برخوردار است و واکسیناسون دام ها امری پراهمیت در این منطقه محسوب می شود.

وی افزود: خوشبختانه اقدامات دامپزشکی در گلستان مطلوب و ارزشمند است و در سال گذشته همراهی آنان در مدیریت بیماری لکه سفید میگو بگونه ای بود که پرورش دهندگان میگو در سال جاری امکان تولید در مزارع خود را یافتند.

استاندار گلستان به جایگاه استان در توایدات دامی کشور یادآور شد: بیش از 4.5 میلیون دام سنگین و سبک در استان وجود دارد که در این طرح بیش از 2 میلیون دام با اعتبار بیش از 10 میلیارد تومان واکسن رایگان دریافت می کنند.

دکتر حق شناس گفت: گلستان در صنعت مرغداری نیز جایگاه دوم کشور را داراست و واکسیناسون طیور نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که خوشبختانه دامپزشکی در این زمینه اهتمام ویژه ای دارد.

لازم به ذکر است در این مرحله 300 هزار دام استان با اعتبار 3 میلیارد تومان واکسینه می شوند و این طرح واکسیناسیون دامی بر علیه بیماری تب برفکی در نقاط مرزی استان گلستان است و شامل دام های منطقه مرزی در شهرستانهای گنبد کاووس، مراوه تپه، آق قلا و گمیشان می باشد


 

 

 

  • گروه خبری : اخبار اصلی,اخبار شهرستان گنبد کاووس,اخبار شهرستان آق قلا,اخبار شهرستان گمیشان,اخبار شهرستان مراوه تپه
  • کد خبر : 258542
کلمات کلیدی
لینک کوتاه