• 1400/06/20 - 11:23
  • تعداد بازدید : 24
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

محصولات صنعت دام و طیور گلستان به 15 کشور صادر می شود

مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت : که از ابتدای امسال تاکنون گواهی بهداشتی صادرات و حمل محصولات تولیدی مازاد بخش طیور استان به ۱۵ کشور آسیایی و اروپایی صادر گردید.

غلامرضا محرابی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی بیان کرد: امسال و با وجود برخی محدودیت های ناشی از شیوع کرونا و تحریم اقتصادی، تعداد کشورهای مقصد صادرات محصولات تولیدی بخش طیور گلستان ثابت مانده اما کشورهای کامبوج، مالزی، تایلند و ترکیه جایگزین مغولستان میانمار، هنگ کنگ و ونزوئلا شدند.

وی ادامه داد: کشورهای مقصد صادرات محصولات تولیدی بخش طیور در بخش های تخم مرغ خوراکی، فرآورده های لبنی، آلایش مرغ، پا و پنجه مرغ، خوراک و مکمل آبزیان و پودر گوشت استان گلستان شامل عراق، ویتنام، کامبوج، لائوس، مالزی، ترکیه، تایلند، افغانستان، قطر، امارات، ترکمنستان، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان و روسیه هستند.

محرابی گفت: امسال به این کشورها ۵۱۸ هزار کیلوگرم آلایش مرغ، چهار میلیون و ۶ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم پا و پنجه مرغ، ۲ میلیون ۴۰۸ هزار و ۶۰۰ عدد تخم مرغ خوراکی، ۴۹ هزار کیلوگرم پودر گوشت، یک میلیون و ۹۸۴ هزار و ۷۳۰ کیلوگرم خوراک و مکمل آبزیان و ۳۱۶ هزار و ۱۷ کیلوگرم انواع محصولات لبنی تولیدی کارخانه های گلستان حمل شده است.

استان گلستان واقع در شمال کشور از قطب های مهم پرورش طیور کشور است که بیش از هزار واحد پرورش مرغ گوشتی، تخم گذار با سرمایه گذاری بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال و ظرفیت فرصت شغلی مستقیم برای بیش از ۱۳ هزار نفر دارد.

اکنون گلستان چهار پست قرنطینه مستقر در پلیس راه نوکنده (غرب)، تیل آباد آزادشهر، تنگراه گالیکش (شرق) و گمرگ اینچه برون (شمال استان و مرز خشکی با ترکمنستان) دارد و مجوز حمل دام و طیور زنده و فرآورده های خام دامی به خارج استان از طریق این پست ها صادر می شود.

گمرک خشکی اینچه برون در شهرستان گنبد کاووس واقع در شمال گلستان و در همسایگی کشور ترکمنستان قرار دارد که ارتباط جاده ای و ریلی را با کشورهای آسیای میانه و چین برقرار می‌کند.

  • گروه خبری : اخبار اصلی,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 276847
کلمات کلیدی
adminadmin سید مصطفی صداقت

adminadmin سید مصطفی صداقت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه