• 1400/02/27 - 13:42
  • تعداد بازدید : 71
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ارجاع 36 پرونده تخلف بهداشی دامپزشکی به مراجع قضایی

مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت: یک هزار و 560 کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی معدوم سازی و از چرخه مصرف خارج شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان گلستان، دکتر محرابی  با اشاره به طرح تشدید نظارت بهداشت فرآورده‌های خام دامی ویژه ماه مبارک رمضان  که از ۲۵ فروردین ماه در استان آغاز شده و تا ۲۳  اردیبهشت ماه ادامه داشت، گفت: در این ایام  نظارت های بهداشتی  بر تمامی مراحل تهیه ، تولید ، توزیع و عرضه تشدید شده و با  هرگونه تخلف بهداشتی در عرضه فرآورده های خام دامی غیر بهداشتی در سطح شهر به طور جدی برخورد خواهد شد.

وی افزود: در همین راستا در طرح تشدید نظارت بهداشتی  بر مراکز تولید ، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی در ایام ماه مبارک رمضان  از 1871 مرکز موجود تعداد 2285 نوبت  بازرسی بهداشتی توسط اکیپ های نظارت بهداشتی از این مراکز  صورت گرفته است.

محرابی همچنین گفت: در نتیجه این تعداد بازرسی بهداشتی مقدار 3 هزار و 148کیلوگرم انواع فرآورده غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف کشف ، ضبط   و از این مقدار یک هزار و 560 کیلوگرم معدوم سازی و از چرخه مصرف خارج شد.

مدیرکل دامپزشکی گلستان تصریح کرد: اداره کل دامپزشکی استان  در  حیطه اجرای وظیفه مندی خود  با متخلفین بهداشتی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند برخورد جدی می کند و در همین راستا طی یک ماهه این طرح تعداد 36 پرونده تخلف به مراجع قانونی ارجاع شده است.

وی از تمامی شهروندان خواست تا در صورت مشاهده موارد تخلف بهداشتی در عرضه و توزیع فرآورده‌های خام دامی، مراتب را از طریق سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان و شبکه های دامپزشکی  اطلاع رسانی کنند تا اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

  • گروه خبری : اخبار اصلی,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 273935
کلمات کلیدی
adminadmin سید مصطفی صداقت

adminadmin سید مصطفی صداقت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید