• 1400/03/02 - 11:12
  • تعداد بازدید : 77
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

اجرای طرح رصد و پایش داروهای دامپزشکی با 2670 مورد بازدید در استان گلستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی گلستان طی سال 1399 در اجرای طرح رصد و پایش داروهای دامپزشکی تعداد 2670 مورد بازدید از مراکز بخش خصوصی دامپزشکی در سراسر استان صورت گرفته است.

دکتر شهریار کتوک رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی استان گفت: با توجه به وظیفه مندی و تفویض اختیار صورتگرفته از سوی سازمان دامپزشکی به دامپزشکی استان، اکیپی از کارشناسان ادارات دامپزشکی و  صمت که بر حسب ضرورت به صورت مشترک و مستمر از کلیه مراکز بخش خصوصی دامپزشکی بازدید می کنند.

کتوک هدف از اجرای این طرح را تامین، توزیع و کنترل و پایش مستمر داروهای دامپزشکی خواند و گفت: با اجرای این طرح  انواع داروهای تولیدی  از محل تولید و وارداتی از مبداء ورود به کشور تا مصرف کننده نهایی رصد و پایش می شود.

وی همچنین افزود: یکی دیگر از برنامه های سالانه اداره تشخیص و درمان اجرای طرح مراقبت پس از فروش دارو یا  PMS است که در اجرای این طرح نیز تعداد 1203 مورد نمونه از مراکز مختلف اخذ و به  مرکز تشخیص سازمان دامپزشکی کشور ارسال شده است  که هدف از آن بررسی و ارزیابی کیفیت محصولات کارخانجات دارو و مکمل سازی و دی کلسیم فسفات (DCP)  و ضدعفونی استان است که  طی 2 نوبت در سال انجام می شود.

 

 

  • گروه خبری : اخبار اصلی,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 274122
کلمات کلیدی
adminadmin سید مصطفی صداقت

adminadmin سید مصطفی صداقت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید